Kiedy może być zastosowana blachodachówka gontopodobna?

Przy realizowaniu pokrycia dachowego blachodachówki od lat cieszą się dużą popularnością. Bardzo chętnie sięgają po nie architekci, firmy wykonawcze, czy inwestorzy. Wynika to z właściwości tego materiału oraz dużego wyboru na rynku.

Czym kierować się przy wybieraniu blacho dachówek?

Jeśli blachodachówka gontopodobna ma optymalnie chronić dom powinna być:
– trwała,
– odporna na warunki atmosferyczne,
– dopasowana do lokalizacji budynku.

Pokrycia dachowe są narażone na działanie takich warunków atmosferycznych. Dotyczy to między innymi promieni słonecznych, temperatury, czynników chemicznych, nadmorskiego zasolenia. Z tego powodu przy zakupie pokrycia dachowego trzeba sprawdzić jakie warstwy ochronne zostały użyte w procesie produkowania blachy. Znaczenie ma przede wszystkim grubość oraz jakość warstwy ochronnej.

Co również warto sprawdzić?

Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi z jakiej stali wykonane są blachodachówki. Najlepiej, gdy takie materiały zrealizowane są ze stali, która pochodzi od najlepszych producentów stali na rynku. Wówczas można mieć pewność, że taka stal realizowane jest z zachowaniem najwyższych standardów produkcyjnych.

Dobrym rozwiązaniem jest decydowanie się na pokrycia dachowego, które pochodzą od firm oferujących długie okresy gwarancji. Generalnie dziesięć lat gwarancji jest optymalnym rozwiązaniem. Jednak wiele firm oferuje gwarancje nawet na kilka dekad. Długie okresy gwarancji są przydatne, gdy nie chcemy decydować się na naprawy materiałów stosowanych do pokrycia dachu. Przy dłuższym okresach gwarancji można korzystać z serwisowania oferowanego przez firmy, w których kupiło się materiały wykończeniowe.

Jak działa gwarancja?

Bardzo ważne przy gwarancjach jest sprawdzenie na jakich warunkach jest ona udzielana. Wielu producentów oferuje gwarancję jedynie, gdy materiały są odpowiednio składowane, transportowe, przeładowywane oraz konserwowane. Istotny jest również właściwy montaż. Sprawdzenie warunków gwarancji pozwala ograniczyć ryzyko złamania warunków gwarancyjnych, co przekładać się będzie na utratą możliwości korzystania z obsługi gwarancyjnej.

Utrata gwarancji na materiały dachowe może wynikać między innymi z uszkodzeń mechanicznych czy deformacji. Bardzo ważne jest z tego powodu decydowanie się na sprawdzone na rynku, profesjonalne firmy, które zajmą się zrealizowaniem montażu materiałów wykończeniowych na dachu. Warto również korzystać z oferującej wysokiej jakości usługi firmy, która będzie zajmowała się serwisowaniem dachu, co obejmuje takie rodzaje prac jak między innymi czyszczenie dachu, czy konserwację materiałów pokrywających dachy.

Next Post

Korzyści z wynajmowania sprzętu budowlanego

pt. cze 12 , 2020
Nie zawsze zakup nowego sprzętu jest najlepszym rozwiązaniem. Wynajem sprzętu może być doskonałą alternatywą. Pozwala to taniej rozbudować bazę sprzętu użytkowaną w przedsiębiorstwie. Kiedy decydować się na wynajmowanie sprzętu? Jeśli chce się korzystać z wynajmowanego sprzętu trzeba przede wszystkim rozważyć korzyści płynące z takiego rozwiązania. Na wynajmowanie sprzętu budowlanego można […]