Jakie są zalety domów kanadyjskich?

Domy kanadyjskie to domy szkieletowe wykonane z drewna. Tego typu domy są szczególnie popularnym rozwiązaniem w krajach północnych, jak Kanada czy Skandynawia. Charakterystyczną cechą takich domów jest ich lekka budowa szkieletowa.

Jakie są zalety domów kanadyjskich?

Do głównych zalet domów kanadyjskich można zaliczyć:
– konstrukcja z materiałów drewnianych,
– zastosowanie materiałów gotowych,
– krótki czas budowy.

Oprócz fundamentów w domach kanadyjskich cała konstrukcja wykonana jest z drewna. W budownictwie drewno jest stosowane od wieków. Jest to naturalny materiał, co ma duże korzyści dla zdrowia. Dodatkowo jest to łatwo dostępny materiał, co oczywiście przekłada się na koszty pozyskania budowlanych materiałów drewnianych. Takie koszty są generalnie niższe w stosunku do innych typów materiałów budowlanych.

Zastosowanie gotowych materiałów

Stosowanie gotowych materiałów przekłada się między innymi na czas budowy domu. Wykonanie domu z takich materiałów jest znacznie łatwiejsze. Dodatkowo gotowe materiały z drewna mają lekką konstrukcję, co między innymi pozwala na wykonanie znacznie mniej rozbudowanych fundamentów. Koszt transportowania materiałów jest również znacznie niższy.

Budowa domów z gotowych materiałów, które przywożone są na terenie budowy, trwa znacznie krócej. Najlepsze firmy na rynku są w stanie zbudować domy nawet w kilka dni. Pozwala to na znacznie szybsze wprowadzenie się do nowo budowanego domu. Jednak dom jest dobrze izolowany, gdyż ściany na całej grubości są wypełniane warstwą ocieplenia, która zapewnia optymalną ochronę cieplną.

Szybka budowa domu

Nie bez znaczenia jest szybka budowa domu. W tym względzie domy kanadyjskie są realizowane w technologii nazywanej suchą. W ten sposób realizacja domu ograniczona jest do montażu drewnianych elementów, które mogą być łączone na gwoździe i metalowe łączniki. Podczas budowania nie jest konieczne stosowanie cementu, a co za tym idzie nie trzeba czekać na stwardnienie betonu czy zaprawy. Czas budowania może być w ten sposób skrócony w znacznym stopniu.

Jednocześnie budowanie domów typu kanadyjskiego może być realizowana nawet w okresie zimy. Gdy dom jest zbudowany można dodatkowo wygodnie realizować przebudowanie domu, rozbudowanie go, czy modernizację. Obejmuje to zarówno zmiany elementów instalacyjnych, ale również wyglądu budynku czy funkcji, które spełnia. Dodatkowo mniejsza grubość ścian pozwala na budowanie domów na mniejszych działkach, gdyż powierzchnia użytkowana domów kanadyjskich jest mniejsza nawet o dziesięć procent od domów tradycyjnych.

Next Post

Kiedy zapłacimy podatek przy darowiznach?

pon. cze 8 , 2020
Darowizna to uzyskanie środków finansowych od innej osoby. Darowizna może być przekazaniem środków finansowych zarówno na określony cel, jak też na dowolny cel. Jednocześnie obejmują one zarówno przekazanie środków finansowych osobom prywatnym, które nie muszą być członkami rodziny, jak też różnym organizacjom, jak stowarzyszenia czy fundacje. Ustawa o darowiznach Przy […]